Őszi programjaink (október-november)

November 27-én mesemondó délutánra hívtuk az alsó tagozatos diákjainkat és szüleiket. Nagy örömünkre szolgált, hogy tanulóink vállalták a felkészülést, és sokat gyakoroltak erre az alkalomra. Mindannyian nagyon ügyesek voltak, és jutalmul egy kis ajándékkal és emléklappal gazdagodtak. Köszönjük a részvételt az érdeklődő szülőknek!

November 22-én, Szent Cecília emléknapján intézményi szentmisén vettünk részt. Lelki vezetőnk Fekete Szabolcs atya beszélt nekünk arról, hogy ez a hónap a szentek hónapja, mivel sok magyar szentet vagy az országhoz valamilyen módon kötődő szentet ünneplünk novemberben. Atya megemlítette Szent Imre hercegen és Árpád-házi Szent Erzsébeten kívül Szent Asztrikot, első érsekünket, Szent Andrást, Szent Katalint, Skóciai Szent Margitot, valamint Szent Cecíliát, az ének és zene védőszentjét.

November 17-én tartottuk iskolánk jótékonysági bálját.
A bál kezdetén Fekete Szabolcs atya, intézményünk lelki vezetője köszöntötte a jelenlévőket.
A finom vacsorát követően a gyerekek gyönyörű nyitótáncát, az angol keringőt csodálhattuk meg, ezután pedig bécsi keringőt táncoltak a párosok tagjai és vendégeink. (A párok: Mojzes Karina és Vöő Balázs, Bögi Emma és Debella János, Halász Izabella és Petike Zoárd, Balogh Vivien és Stokker Patrik, Bruckner Aliz és Bögi Ábel, Pintér Mariann és Bajkó Bence; koreográfia: Papp Beáta)

November 13-án Kisszabó István tanár bácsi vidám délutánt szervezett az alsósok számára: vetélkedőn mérhették össze tudásukat és ügyességüket, lampionos sétán vehettek részt, játszhattak körjátékot az iskola udvarán, korgó gyomruk éhségét enyhíthették a finom falatokkal, és a szerencsések még cukorkára is lelhettek lámpácskájuk fényében. Ezen a délutánon mindenki jól érezte magát: mindenki teljes összpontosítással igyekezett megoldani feladatát, a tanulók drukkoltak társaiknak, biztatták a csapattagokat és együtt örültek a sikernek, a tanárok pedig büszkék voltak tanítványaikra. Örömünkre szolgált, hogy szép számmal jelentek meg szülők is a rendezvényen. Reméljük, ezzel a programmal sikerül hagyományt teremtenünk.

November 12-én, hétfőn az esti szentmise keretén belül ünnepeltük a falunk megmaradását. Soósné Korsós Erika nyolcadik osztályos tanítványai emlékeztek arra, hogy azon a novemberi napon a község megmenekült a teljes megsemmisítéstől.

Templomunk védőszentje, Szent Imre herceg névnapjának dátumához igazodva idén november 11-én tartottuk a templombúcsút.
5., 7. és 8. osztályos tanulóink - Karaszi Zsuzsanna tanítónő felkészítésével - egy rövid műsorral emlékeztek szent királyunk fiára, aki az ifjak védőszentje is. Imre herceg nem csupán akkoriban volt példakép, hanem a mai kor fiataljainak is követendő példa lehet mind lelki, mind szellemi értelemben.
A szentimisét tartotta Sajni Balázs, balatonföldvári plébános atya.

November 10-én tíz felsős tanulónk vett részt a Jó pásztor találkozón, amely a Szent László ÁMK szervezésében került megrendezésre. A diákjaink egy igazán kellemes délelőttöt töltöttek együtt az egyházmegye hittanos tanulóival. Játékos versenyeken mérhették össze tudásukat: vicces ügyességi feladatokat oldottak meg és szellemes feladványokon törhették fejüket.

Alsós tanulóink egy csoportja részt vett 2018. november 9-én a Szent László ÁMK szervezésében a Magyar katolikus kulturális napok keretén belül megrendezett hagyományos Márton napi programon.
Az érdeklődőket zsíros kenyérrel és forró teával várták. Akinek kedve tartotta, a mézeskalácsból készült libát is megkóstolhatta. A lampionos felvonulást követően az ügyes tűzzsonglőrök mutatványát csodálhattuk meg. Az autóbusz indulásáig tanulóink a Déri-kertben lévő hajón kalózkodtak boldogan. Mindenkinek nagyon tetszett ez a délutáni időtöltés.

Október 25-én intézményi szentmisén vettünk részt.

1956. október 23-a eseményei előtt tisztelegve ünnepi szentmisén vettünk részt, majd a Köztársasági Emlékműnél koszorút helyeztek el községünk, valamint a helyi pártszervezet képviselői.
Ezt követően Bögi István András polgármester ünnepi beszédét hallhattuk.
Ezután a nagybaracskai Szent István Katolikus Óvoda és Általános Iskola óvodás neveltjei és tanulói idézték fel a történteket.
Először a nagycsoportosok léptek színpadra. A gyerekeket Nánai Anikó és Boros Bettina óvónő, valamint Németh Istvánné dajka segítette a felkészülésben.
Őket a 6. és 7. osztály ünnepi műsora követte. Felkészítő tanárok: Kiss Szilárdné és Tóth-Kovács Zita.

Az aradi vértanúkra emlékezve Benedekné Molnár Mária és az 5. osztály tanulói idézték fel 1849. október 6-a eseményeit.